
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 330 pF |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Tolerance | ±5 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 100 V |
| Thickness | 0.7 mm |
| RoHS | Compliant |
| Mounting Style | Surface Mount |
| operating temperature | -55.0 °C |
| rohs status | Compliant |
| voltage rating dc | 100 V |
| capacitance tolerance | 5 % |
| dielectric characteristic | C0G/NP0 |
Stock: 1002
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07506
Ext.Price$0.07506
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07506 | $0.07506 |
| 10 | $0.03001 | $0.30010 |
| 50 | $0.02293 | $1.14650 |
| 100 | $0.01752 | $1.75200 |
| 500 | $0.01377 | $6.88500 |
| 1000 | $0.01128 | $11.28000 |
| 3000 | $0.00959 | $28.77000 |
| 5000 | $0.00815 | $40.75000 |
| 10000 | $0.00693 | $69.30000 |
